Evropska liga / Evropska liga: Ostalo je 11 mjesta za nokaut fazu, 22 tima traže prolaz
Plasman u šesnaestinu finala u kojoj će nastupiti ukupno 32 kluba kao prvoplasirani timovi svojih grupa osigurali su Ajax, Roma, Schalke, Šahtar Donjeck, Sparta Prag i Zenit, a plasman su također osigurali i Anderlecht, APOEL, Athletic, Genk, Krasnodar, Olympiacos i Saint-Étienne.
U šesnaestinu finala Evropske lige kao trećeplasirani timovi svojih grupa Lige prvaka putuju Ludogorec, Bešiktaš, Borussia M'Gladbach, Rostov, Tottenham, Legia, Copenhagen i Lyon.
Saberemo li sve te klubove doći ćemo do broja 21, što znači da je ostalo još 11 nepopunjenih mjesta, a za njih se bore 22 kluba. To su: Astra Giurgiu, Austria Wien, AZ Alkmaar, Braga, Celta Vigo, Dundalk, Fenerbahče, Feyenoord, Fiorentina, Gent, Hapoel Beer-Sheva, Maccabi Tel-Aviv, Manchester United, Osmanlıspor, PAOK, Qarabag, Slovan Liberec, Southampton, Standard Liege, Steaua Bukurešt , Villarreal i Zurich.
Sve šasne za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige izgubili su Astana, Gabala, Inter, Konyaspor, Mainz, Nice, Panathinaikos, Rapid Wien, Salzburg, Sassuolo, Viktoria Plzen, Young Boys i Zorya. Oni večeras igraju svojih posljednjih 90 minuta u evropskim takmičenjima ove sezone.
Zanimljivo je u grupi A gdje Manchester United treba bod kako bi osigurao prolazak u nokaut fazu, a ukoliko United slavi te pri tom Fenerbahče ne pobijedi Feyneoord, onda će tim sa Old Trafforda grupu okončati na prvom mjestu.
U grupi H gdje je Gent za koji nastupa bh. reprezentativac Danijel Milićević situacija je takva da se za drugo mjesto bore upravo Gent i Braga, a Gent za prolaz treba pobjedu uz kiks Brage. Sve drugo vodi Bragu u nokaut fazu.
Komplikovano je u grupi J gdje tri kluba mogu proći dalje, a to su Fiorentina, Qarabag i PAOK. Fiorentina za siguran plasman i prvo mjesto u grupi treba bod, a ukoliko ona izgubi od Qarabaga te PAOK slavi nad Slovanom, tada će odlučivati gol-razlika između Fiorentine, Qarabaga i PAOK-a, a zavisit će od meča između Qarabaga i Fiorentine.
Parovi i satnice 6. kola grupne faze Evropske lige:
Grupa A
Zorya - Manchester United 19:00 Feyenoord - Fenerbahče 19:00
- Fenerbahče 10
- Manchester United 9
- Feyenoord 7
- Zorja 2
Grupa B
Young Boys - Astana 19:00 APOEL - Olympiacos 19:00
- APOEL 9*
- Olympiakos 8*
- Young Boys 5
- Astana 5
Grupa C
Mainz - Gabala 19:00 Anderlecht - St. Etienne 19:00
- Anderlecht 11*
- St. Etienne 9*
- Mainz 6
- Gabala 0
Grupa D
Maccabi Tel-Aviv - Dundalk 19:00 AZ Alkmaar - Zenit 19:00
- Zenit 15*
- AZ 5
- Dundalk 4
- Maccabi 4
Grupa E
Astra - Roma 19:00 Viktoria Plzen - Austria Wien 19:00
- Roma* 11
- Astra 7
- Austrija 5
- Plzen 3.
Grupa F
Rapid Wien - Athletic Bilbao 19:00 Sassuolo - Genk 19:00
- Genk 9*
- Athletic Bilbao 9*
- Sassuolo 5,
- Rapid Wien 5
Grupa G
Standard Liege - Ajax 21:05 Panathinaikos - Celta 21:05
- Ajax* 13
- Celta Vigo 6
- Standard Liege 6
- Panathinaikos 1.
Grupa H
Konyaspor - Gent 17:00 Braga - Shakhtar Donjeck 17:00
- Shakhtar* 15
- Braga 6
- Gent 5
- Konyaspor 1
Grupa I
Nice - Krasnodar 21:05 Salzburg -Schalke 21:05
- Schalke* 15
- Krasnodar* 7
- Salzburg 4
- Nice 3.
Grupa J
PAOK - Liberec 17:00 Qarabag - Fiorentina 17:00
- Fiorentina 10
- Qarabag 7
- PAOK 7
- Liberec 4
Grupa K
Inter - Sparta Prag 21:05 Southampton - Hapoel Beer-Sheva 21:05
- Sparta* 12
- Southampton 7
- Hapoel BS 7
- Inter 3
Grupa L
Osmanlispor - Zurich 17:00 Villarreal - Steaua Bukurešt 17:00
- Osmanlispor 7
- Villarreal 6
- Steaua 6
- Zurich 6.
-
- klub koji se plasirao u šesnaestinu finala.