532

Omladinska Liga prvaka: Gojak s dva gola srušio Olympiacos u Grčkoj

Amer Gojak
Amer Gojak
U okviru 4. kola Omladinske Lige prvaka Dinamo je bio gost Olimpiacosu. Juniori Modrih su odigrali odličnu utakmicu i zasluženo pobijedili rezultatom 3:1, a dva gola za zagrebački tim postigao je mladi reprezentativac BiH Amer Gojak.

Dinamovi juniori su poveli već u 2. minuti preko Olme, kojem je asistirao Fintić. Već u 12. minuti je bilo 2:0, a ovog puta je strijelac bio bh. mladi reprezentativac Amer Gojak. Asistent je ponovo bio Fintić. Nakon prvog poluvremena su Modri imali značajnu prednost.

Olimpiacos je na 2:1 smanjio golom Megaritisa u 56. minuti, ali je ponovo na scenu stupio večeras sjajni Gojak, koji je svojim drugim pogotkom na utakmici postgnutim u 85. minuti postavio konačnih 3:1 u korist Dinama.