0

Olimpic ubjedljivo pobijedio u Širokom, Slavija slavila protiv Zrinjskog

Piše: D.B.
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U posljednje dvije utakmice 18. kola bh. Premijer lige, Široki Brijeg je na Pecari dočekao sarajevski Olimpic, dok je Slavija u Lukavici ugostila ekipu Zrinjskog. Olimpic je slavio gostujuću pobjedu, dok je Slavija bila bolja od Zrinjskog.

Olimpic je na Pecari pokazao da se neće lako predati. Iako su domaći više imali loptu u posjedu, sarajevska je ekipa stvarala prilike. Prvu je imao Admir Raščić u 11. minuti, ali je njegov udarac glavom završio pored gola. Isti je igrač imao odličnu priliku četiri minute nakon toga. Iako je bio sam pred golom, šutirao je direktno u golmana domaćih. Nakon Raščića, u dobroj se situaciji našao Almir Pliska, ali je odbrana Širokobriježana osujetila njegovu namjeru.

Domaći su prvu ozbiljnu priliku imali u 32. minuti susreta. Nespretnu kombinaciju Mišića i Roskama je iskoristio Suljević koji je otklonio opasnost ispred golmana gostiju Lučića. Roskam je u 37. minuti propustio svoju ekipu dovesti u vodstvo. Njegov je udarac otišao tik pored gola. U 42. minuti je Olimpic mogao povesti preko Raščića, kojeg je van šesnaesterca nepropisno zaustavio Bandović. Za ovaj prekršaj je golman domaćih dobio žuti karton, mada se činilo da je zaslužio i crveni. Hiroš je bio neprecizan iz slobodnog udarca, čime je završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku susreta, Olimpic je nastavio sa dobrom igrom i bio bolji protivnik na terenu. Zbog toga su negodovali i navijači Širokog Brijega, koji su skandirali treneru Ivi Ištuku "Ivo odlazi". Olimpic je u 74. minuti poveo preko Pliske, da bi domaći ubrzo izjednačili rezultat, tačnije u 77. minuti preko Roskama. Nakon katastrofalne greške Džidića, Olimpic je mogao ponovo povesti preko Nedima Hiroša, koji je u 83. minuti propustio kolosalnu priliku. No, za vodstvo gostiju se svojim drugim golom u 87. minuti pobrinuo Almir Pliska nakon odlične kontre sarajevske ekipe. Treći gol za goste je djelo Kise iz 93. minute, koji je postavio konačan rezultat, Široki Brijeg 1:3 Olimpic.

Slavija je početkom utakmice protiv Zrinjskog imala nešto više od igre. Prvi je gostima ozbiljnije zaprijetio Simić u 15. minuti susreta. Priliku je na drugoj strani imao Kutlaja. Nakon njega je Lendrić pokušao lobovati golmana Slavije Dujkovića, u čemu nije uspio. Domaći su došli u vodstvo u 27. minuti, kada je iz jedanaesterca precizan bio Igor Radovanović. Krajem prvog poluvremena, Lendrić je pokušao izjednačiti rezultat, ali je odbrana domaćih na vrijeme otklonila opasnost. Gosti su imali terensku inicijativu, ali su domaći opasno prijetili iz kontranapada. Slavija je na odmor otišla sa prednošću od jednog gola.

Domaći su odmah početkom drugog poluvremena došli i do drugog gola. Strijelac je u 46. minuti bio Branko Šešlija. Ekipa Zrinjskog je prvo smanjila rezultat na 2:1 pogotkom Lendrića iz 63. minute, da bi devet minuta kasnije Selimović donio izjednačenje mostarskoj ekipi. Slavija je ponovo došla u vodstvo preko Gorana Popovića, koji je pobjedu svojoj ekipi donio u 85. minuti susreta.

Rezultati susreta 18. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Sloboda - Sarajevo 0:0 Čelik - Budućnost 2:1 Velež - Borac 0:0 Drina - Rudar 0:1 Leotar - Zvijezda 3:0 Željezničar - Travnik 3:0

8. Drina 18 5 2 11 14:26 17

Parovi 19. kola (19. i 20. marta): Travnik - Leotar, Rudar - Velež, Borac - Čelik, Zvijezda - Široki Brijeg, Budućnost - Slavija, Željezničar - Sloboda, Olimpic - Drina i Zrinjski - Sarajevo.

Lista strijelaca nogometne Premijer lige BiH nakon 18. kola:

• 9 golova: Fajić (Travnik), Zeba (Željezničar)
  • 8 golova: Roskam (Široki Brijeg), Lendrić (Zrinjski), Tosunović (Zvijezda)
  • 7 golova: Nikolić (Borac), Radovanović (Slavija), Wagner (Široki Brijeg)
  • 6 golova: Haskić (Budućnost), Šilić (Široki Brijeg), Savić (Željezničar)
  • 5 golova: Adilović (Čelik), Džafić (Rudar), Jahović (Sarajevo), Okić (Velež), Višća (Željezničar)
  • 4 gola: Šešlija, Regoje (Slavija), Maletić (Borac), Stojanović (Leotar), Suljević (Olimpic), Kojašević (Sarajevo), Šiljak (Travnik), Velagić (Velež), Popović (Željezničar)..