0

Olimpic na Otoci bolji od Sarajeva, Sloboda pobijedila Čelik

Piše: N. J.
Olimpic - Sarajevo (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Odigrano je šest utakmica 27. kola nogometne Premijer lige BiH. U pet susreta slavili su domaćini, dok su u jednoj utakmici bodovi podijeljeni.

U Tuzli je Sloboda, koja se grčevito bori za opstanak, ubilježila minimalnu i veoma vežnu pobjedu protiv starog rivala, zeničkog Čelika. Važne bodove jedinim golom na utakmici Tuzlacima je donio Bekić u 58. minuti. Sa dna tabele pobjegao je tim Travnika, savladavši na svom terenu Leotar, sa 2:0. Za domaćine su pogodili Varupa u 27. i Popović u 49. minuti, a Leotar je od 67. minute igrao s desetoricom, nakon što je Šaraba zaradio drugi žuti karton.

Široki Brijeg je u Prijedoru odigrao tek 1:1 sa Rudarom, čime je omogućio Željezničaru da večerašnjom, eventualnom pobjedom protiv Slavije na Grbavici (utakmica se igra od 20 sati), tri kola prije kraja prvenstva osigura titulu prvaka BiH. Tosunović je doveo Rudar u 13. minuti u vodstvo, a Varea je u 42. pogodio za konačnih 1:1.

U malom gradskom derbiju igranom na Otoci Olimpic je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena došao do pobjede protiv Sarajeva. Pobjedonosni gol za domaćine postigao je Harba. Banjalučki Borac je na svom stadionu očitao lekciju ekipi GOŠK-a savladavši ih s visokih 6:0. Po dva gola dali su Bilbija i Kunić, jedan gol je postigao Maksimović, dok je vlastitu mrežu pogodio Žderić.

Gradačačka Zvijezda je na svom terenu savladala ekipu Veleža, a strijelci za domaćine bili su Pandža u 83. i Delić u 87. minuti.

Rezultati 27. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Tuzla: Sloboda - Čelik 1:0 Prijedor: Rudar - Široki Brijeg 1:1

Travnik: Travnik - Leotar 2:0 Sarajevo: Olimpic - Sarajevo 1:0 Gradačac: Zvijezda - Velež 2:0 Banja Luka: Borac - GOŠK 6:0 Sarajevo: Željezničar - Slavija (20.00 sati) Mostar: Zrinjski - Kozara (20.00)

1. Željezničar 26 20 4 2 60:11 64
  2. Široki Brijeg 27 16 8 3 43:15 56
  1. Sarajevo 27 16 4 7 44:25 52
  2. Borac 27 16 3 8 41:21 51
  3. Olimpic 27 13 6 8 33:21 45
  4. Zrinjski 26 11 9 6 41:33 42
  5. Zvijezda 27 11 6 10 32:31 39
  6. Rudar 27 9 4 14 27:38 31