0

Olimpic minimalno slavio protiv Čelika

Sarajevo-x.com/FENA
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U pretposljednjoj utakmici 21. kola bh. fudbalske Premijer lige, na stadionu Asim Ferhatović Hase su se sastali sudionici polufinala Kupa BiH Olimpic i Čelik. Nakon što je zenička ekipa bila uspješnija u Kupu, u premijerligaškom susretu je bolji bio Olimpic rezultatom 1:0.

Ekipa Olimpica je od prve minute susreta pokazala želju da popravi dojam protiv Čelika, koji je bio uspješniji u polufinalnom dvoboju Kupa BiH i osigurao nastup u finalu.

Izabranici trenera Mehmeda Janjoša su otvorenom igrom pokušavali doći do gola Čelika, što je otvorilo priliku za brze kontranapada gostiju iz Zenice. Domaći su u vodstvo došli u 26. minuti susreta preko Dženana Duraka, koji je sjajnim udarcem izvan šesnaesterca pogodio mrežu Pjanićevog gola. Olimpic je nakon vodstva imao još dvije dobre prilike preko Pliske i Hiroša. Gosti su postigli gol u 40. minuti, ali ga je sudija poništio zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Adilović. Odličnu je priliku za domaće propustio ponovo Hiroš u finišu prvog poluvremena. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za Olimpic.

Domaći su i u nastavku susreta kontrolisali igru. Raščić je u 54. minuti pogodio prečku. Opasno je na drugoj strani zaprijetio Džafić, ali je Olimpicov čuvar mreže Lučić uspio zaustaviti njegov udarac. Iako je do kraja susreta bilo prilika na obje strane, posebno pred golom Čelika kada precizni nisu bili Mujić i Alimanović, rezultat se nije mijenjao, te su "vukovi" upisali sva tri boda na domaćem terenu.

Večeras se igra posljednji susret 21. kola Premijer lige, a sastaju se Željezničar i Široki Brijeg. Utakmica se igra na stadionu Grbavica od 19:30 sati, uz direktan prenos na BHT-u.

Olimpic 1:0 Čelik (Durak, 26.)

Rezultati susreta 21. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Leotar - Sloboda 1:3 Rudar - Slavija 2:2 Zvijezda - Velež 0:0 Travnik - Drina 6:0 Budućnost - Zrinjski - prekid Borac - Sarajevo 2:0 nedjelja: Olimpic - Čelik 1:0

1. Borac 21 14 5 2 27:9 47
  2. Željezničar 20 12 2 6 35:15 38
  3. Sarajevo 21 10 5 6 29:20 35
  4. Olimpic 21 10 3 8 21:23 33
  5. Travnik 21 10 2 9 36:27 32
  6. Rudar 21 8 8 5 25:23 32
  1. Sloboda 21 9 4 8 20:19 31
  2. Slavija 21 9 3 9 31:33 30