{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Olimpic izvukao Spartak iz Trnave, Željezničar protiv Balzana, Zrinjski sa Shirakom

22.6.2015. u 13:00
75
41
Olimpic izvukao Spartak iz Trnave, Željezničar protiv Balzana, Zrinjski sa Shirakom
75
Olimpic izvukao Spartak iz Trnave, Željezničar protiv Balzana, Zrinjski sa Shirakom
Foto: EPA
U Nyonu se danas održava žrijeb 1. i 2. pretkola Evropske lige. Bh. predstavnici u ovom takmičenju su Željezničar, Zrinjski i Olimpic. Žrijeb prvog pretkola održan u 13 sati otkrio je protivnike naših klubova.
Sva tri bh. kluba takmičenje u Evropskoj ligi počinju od 1. pretkola. Željezničar i Zrinjski su nositelji, dok je Olimpic nenositelj.

Željezničar je bio smješten u petu grupu, gdje su mogući protivnici bili Sutjeska (Crna Gora), Ordabasy (Kazahstan), Sillama Kalev (Estonija), Atlantas (Litvanija) i Balzan (Malta).

Plavi će igrati protiv FC Balzana s Malte.

Zrinjski se nalazio u sedmoj grupi među nositelji, a među nenositeljima su bili Nomme Kalju (Estonija), Dinamo Batumi (Gruzija), Shirak (Armenija), Progres Niederkorn (Luksemburg), Kruoja (Litvanija).

Protivnik Zrinjskog bit će armenski Shirak.

Olimpic se kao nenositelj našao u drugoj grupi, a mogući protivnici su bili West Ham (Engleska), Dinamo Tbilisi (Gruzija), Spartak Trnava (Slovačka), Valletta (Malta), Dacia Chisinau (Moldavija).

Vukovi će odmjeriti snage sa slovačkim Spartakom iz Trnave.

Žrijeb 2. kola je na rasporedu danas od 14:30 sati.

Žrijeb trećeg pretkola će se održati 17. jula, a playoffa 7. augusta u Monacu.

Izvlačenje grupne faze Evropske lige zakazano je za 28. august.

Finale se igra 18. maja 2016. godine na St. Jakob-Parku u Baselu.

Žrijeb 1. pretkola Evropske lige:

Víkingur Reykjavík (ISL) - NK Koper
Newtown AFC (WAL) - Valletta FC (MLT)
Glenavon FC (NIR) - FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
NSÍ Runavík (FRO) - Linfield FC (NIR)
FK Atlantas Klaipėda (LTU) - PFC Beroe Stara Zagora (BUL)
FK Spartaks Jūrmala (LVA) - FK Budućnost Podgorica (MNE)
FC Progrès Niederkorn (LUX) - Shamrock Rovers FC (IRL)
Cork City FC (IRL) - KR Reykjavík (ISL)
University College Dublin AFC (IRL)* - F91 Dudelange (LUX)
FC Sheriff (MDA) - Odds BK (NOR)
FC Dinamo Tbilisi (GEO) - Qäbälä FK (AZE)
FC Differdange 03 (LUX) - Bala Town FC (WAL)
Brøndby IF (DEN) - AC Juvenes/Dogana (SMR)
Debreceni VSC (HUN) - FK Sutjeska (MNE)
FK Crvena zvezda (SRB) - FC Kairat Almaty (KAZ)
FC Aktobe (KAZ) - Nõmme Kalju FC (EST)
Go Ahead Eagles (NED)* - Ferencvárosi TC (HUN)
NK Domžale (SVN) - FK Čukarički (SRB)
FK Kukësi (ALB) - FC Torpedo Zhodino (BLR)
KF Renova (MNE) - FC Dacia Chisinau (MDA)
KF Shkëndija (MKD) - Aberdeen FC (SCO)
MTK Budapest (HUN) - FK Vojvodina (SRB)
FC Ordabasy Shymkent (KAZ) - Beitar Jerusalem FC (ISL)
FC Flora Tallinn (EST) - FK Rabotnicki (MKD)
FC Dinamo Batumi (GEO) - AC Omonia (CYP)
FK Trakai (LTU) - HB Tórshavn (FRO)
Glentoran FC (NIR) - MŠK Žilina (SVK)
Alashkert FC (ARM) - Saint Johnstone FC (SCO)
FK Olimpic Sarajevo (BIH) - FC Spartak Trnava (SVK)
Víkingur (FRO) - Rosenborg BK (NOR)
Skonto FC (LVA) - Saint Patrick's Athletic FC (IRL)
Balzan FC (MLT) - FK Željezničar (BIH)
UE Sant Julià (AND) - Randers FC (DEN)
FK Kruoja Pakruojis (LTU) - Jagiellonia Białystok (POL)
KF Laçi (ALB) - İnter Bakı PİK (AZE)
FK Partizani (ALB) - Strømsgodset IF (NOR)
FK Jelgava (LVA) - PFC Litex Lovech (BUL)
FC Lusitans (AND) - West Ham United FC (ENG)*
SJK Seinäjoki (FIN) - FH Hafnarfjördur (ISL)
FC Lahti (FIN) - IF Elfsborg (SWE)
JK Sillamäe Kalev (EST) - HNK Hajduk Split (CRO)
FC Saxan (MDA) - Apollon Limassol FC (CYP)
FC Shirak (ARM) - HŠK Zrinjski (BIH)
VPS Vaasa (FIN) - AIK Solna (SWE)
FK Mladost Podgorica (MNE) - Neftçi PFK (AZE)
NK Celje (SVN) - WKS Śląsk Wrocław (POL)
SP La Fiorita (SMR) - FC Vaduz (LIE)
Birkirkara FC (MLT) - Ulisses FC (ARM)
AUK Broughton FC (WAL) - NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
FC Botoşani (ROU) - Tskhinvali (GEO)
Europa FC (GIB) - ŠK Slovan Bratislava (SVK)

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: