0

Okončan jesenji dio Premijer lige: Široki nakon preokreta pobijedio Mladost

U posljednjoj utakmici 18. kola BHT Premijer lige i ujedno posljednjoj utakmici jesenjeg dijela bh. prvenstva Široki Brijeg je na Pecari rezultatom 2:1 pobijedio Mladost Doboj-Kakanj.

Široki je upisao treću pobjedu u posljednjih pet mečeva u Premijer ligi, a Mladost peti poraz u posljednjih sedam ligaških mečeva.

U sastavu domaćeg tima od prve minute zaigrali su Soldo, Kožul, Krstanović, Ivanković, Baraban, Wagner, Ćorluka, Menalo, Brekalo, Bralić i Marković, dok su na drugoj strani u prvoj postavi igrali Hadžić, Galić, Gačan, Laštro, Aldin Šišić, Kuzmanović, Aladin Šišić, Maksimović, Brkić, Ramović i Isaković.

Mladost je odlično otvorila meč i povela u 14. minuti preko Ramovića, ali je vrlo brzo uzvratio Menalo na drugoj strani pogotkom za 1:1. Menalo je pogodio u 17. minuti što je njegov peti gol u prvenstvu.

Preokret Širokobriježanima donio je Wagner u 35. minuti svojim osmim golom u ligi ove sezone, a na kraju se ispostavilo da je to pogodak za konačan rezultat meča i pobjedu Širokog.