0

Odigrano 16. kolo fudbalske Premijer lige

Sarajevo-X
U okviru 16. kola fudbalske Premijer lige Sarajevo je vodilo do prekida, a Željezničar je tijesno došao do pobjede.

Danas je odigrano 6 utakmica željno očekivanog, prvog proljetnog kola Premijer lige.

Da krenemo od derbija 16. kola i susreta Leotar - Sarajevo. Utakmica je počela sa zakašnjenjem od nekih 10 minuta. Bordo tim je poveo već polovinom prvog poluvremena, golom Avdića. Zatim iznenada počinje nevrijeme te sudija u 37. minuti odlučuje prekinuti susret.

Napomenimo da su predstavnici F.K. Sarajevo predlagali prije početka susreta da se isti odgodi zbog nevremena. Po nekim izvorima utakmica će se nastaviti sutra u isto vrijeme, s tim da je bordo ekspedicija krenula put glavnog grada i, po njihovim riječima, nemaju namjeru da se sutra vraćaju u Trebinje.

Željezničar je ugostio nezgodnu ekipu Žepča, a da je uistinu takva, uvjerilo se nekih 2000 gledalaca već u prvom poluvremenu, kada gosti dolaze u vodstvo sa igračem manje. Međutim, u drugom poluvremenu pali se 'plava' mašina i u 72. i 73. minuti Željo pravi preokret golovima Muharemovića i Hadžića.

Rezultati:

Leotar - Sarajevo 0:1 (prekid) Željezničar - Žepče 2:1

Sloboda - Brotnjo 2:1 Čelik - Orašje 2:0 Borac - Zrinjski 2:0 Modriča - Glasinac 1:0