13

Oblak odbranio penal u ubjedljivoj pobjedi Atletica nad Osasunom, Kodro igrao do 57. minute

(Foto: EPA)
U 13. kolu La Lige Atletico Madrid je u gostima rezultatom 3:0 pobijedio Osasunu.

Atletico je u meč ušao sa tri poraza u posljednje četiri utakmice, a stvari su se mogle dodatno pogoršati i u ovom meču. U 13. minuti dosuđen je penal za domaći tim, ali je udarac Torresa odbranio Oblak. To je bio njegov četvrti odbranjeni penal od ukupno osam u svim takmičenjima tokom njegovog boravka u Atleticu.

Jorgandžije su iskoristile odbranu svog golmana i golovima Godina (36') i Gameira (37') do poluvremena stigli do ugodne prednosti. U finišu meča još jedan pogodak za konačnih 3:0 postigao je Carrasco.

Potencijalni bh. reprezentativac Kenan Kodro zaigrao je od prve minute u dresu Osasuone i igrao je do 57. minute. Ovo je bio sedmi nastup 23-godišnjeg napadača u ovoj sezoni La Lige.

Ranije je Alaves iznenadio Villarreal i golovima Ibaija (8') i Camarasa (17') stigao do gostujuće pobjede na El Madrigalu gdje je slavio sa 2:0.