Afrički kup nacija
0

Obala Slonovače osigurala četvrtfinale, Togo bolji od Alžira

Reprezentacija Obale Slonovače prva je osigurala plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija u Južnoafričkoj Republici 3-0 pobjedom nad Tunisom u 2. kolu grupe D.

Gervinho, Yaya Toure i Didier Ya Konan zabili su za najveće favorite takmičenja, s time da su dva gola postignuta u posljednje četiri minute susreta igranog na Royal Bafokeng Stadiumu u Phokengu.

Kapiten Obale Slonovače Didier Drogba u igru je ušao tek u posljednjih 25 minuta susreta, a selektor Sabri Lamouchi na klupi je svih 90 minuta ostavio stopera Manchester Cityja Kola Tourea.

"Zaista sam zadovoljan mojim igračima i njihovom reakcijom. Kako smo igrali odraz je našeg rada na treninzima", komentirao je Lamouchi.

U drugoj utakmici grupe Togo je slavio 2-0 protiv Alžira golovima Emmanuela Adebayora i "džokera" s klupe Dovea Womea.

Prva je to pobjeda za Togo i drugi poraz za Alžir koji s klupe vodi bh. internacionalac Vahid Halilhodžić.

U susretu je došlo do duge sudijske nadoknade od 13 minuta zbog izgubljenog vremena na poravnavanje stativa, nakon što je prethodno veznjak Alžira i Nottingham Foresta Guedioura završio u mreži.

Afrički kup nacija, 2. kolo, grupa D:

Obala Slonovače - Tunis 3-0 (Gervinho 21, Y. Toure 88, Ya Konan 90) Alžir - Togo 0-2 (Adebayor 31, Wome 90+4)