Bundesliga
0

Nürnberg uzeo bodove Bayeru, pobjeda Wolfsburga

Nogometaši dortmundske Borussije zadržali su korak s vodećim Bayernom, pa tako i nakon 17. kola zaostaju za Bavarcima tri boda. Bayern je slavio u petak, a Borussija dan kasnije.

U gostima kod posljednjeplasiranog Freiburga igrači Borussije su pobijedili 4-1. Igrač utakmice je bio Poljak Robert Lewandowski koji je postigao dva pogotka, a za jedan je asistirao. Isto tako, Lewandowski je potvrdio status najboljeg klupskog strijelca, pa je nakon ove utakmice na brojci od trinaest ovosezonskih pogodaka. Njegovim pogotkom u 7. minuti je krenula serija, a i zaključio ju je u 70. za konačnih 4-1.

Hamburg je uzeo bod protiv Augsburga (1-1), kluba koji je sasvim blizu dna ljestvice. Čak štaviše, Hamburg je morao spašavati bod jer su u 63. minuti primili pogodak.

Ipak, samo četiri minute kasnije je Peruanac Guerrero izjednačio kada je sretno, malo glavom i malo ramenom, pospremio loptu u mrežu za 1-1.

Wolfsburg je dobio ove subote malo zadovoljštine jer su uzeli tri domaća boda protiv Stuttgarta (1-0). Bila je to pobjeda Magathove ekipe nakon dva poraza i remija, a junak je bio Polter koji je u 74. minuti, iz neposredne blizine, bio miran i precizan.

Iznenađenje subote je visoka 3-0 pobjeda Nürnberga protiv Bayera u Leverkusenu, dok je Hertha u sudačkoj nadoknadi uzela bod kod Hoffenheima (1-1). U toj su utakmici podijeljena dva crvena kartona (po jedan sa svake strane). Lijep pogodak za Hoffenheim postigao Sejad Salihović s petnaestak metara.

Bundesliga, 17. kolo:

Bayer - Nürnberg 0-3 (Didavi 8, Hegeler 22, Pekhart 73) Freiburg - Borussia (D) 1-4 (Rosenthal 34 / Lewandowski 7, 70, Gündogan 44, Großkreutz 59) Wolfsburg - Stuttgart 1-0 (Polter 74) Hoffenheim - Hertha 1-1 (Salihović 21 / Hubnik 90+1) Hamburg - Augsburg 1-1 (Guerrero 67 / Öhrl 63) Schalke - Werder (kasnije)

1. Bayern München 17 12 1 4 43:10 37
  2. Borussia Dortmund 17 10 4 3 35:12 34
  1. Schalke 16 10 1 5 33:22 31
  2. Borussia M'gladbach 16 9 3 4 24:11 30
  3. Werder Bremen 16 9 2 5 30:26 29
  4. Bayer Leverkusen 17 7 5 5 22:22 26
  5. Stuttgart 17 6 4 7 23:20 22
  6. Hoffenheim 17 6 4 7 19:19 22