42

Nurkić postigao 14 poena u porazu Denvera od Bostona

Denver Nuggetsi su rano jutros po našem vremenu doživjeli poraz od Boston Celticsa rezultatom 100:104.

Košarkaši Denvera su bili nešto bolji u prvoj četvrtini, koja je završena rezultatom 29:26 u njihovu korist. Druga četvrtina je ubjedljivo pripala košarkašima Bostona, koji su ubacili 35 poena, dok je Denver ostao na 22. Na poluvremenu su Celticsi vodili rezultatom 61:51.

U trećoj četvrtini su se "probudili" Nuggetsi te postigli 27 poena, pet više od Celticsa. Tijesno im je pripala posljednja četvrtina u kojoj su postigli 22 poena, dok Celticsi ubacili 21. To nije bilo dovoljno da Nuggetsi izbjegnu poraz, pa su Celticsi slavili pobjedu rezultatom 104:100.

Bh. reprezentativac i član Denver Nuggetsa Jusuf Nurkić pružio je odličnu partiju. Postigao je 14 poena te upisao tri ofanzivna i četiri defanzivna skoka, a dodao je i dvije asistencije i tri blokade.

Najviše poena u redovima Celticsa postigli su Avery Bradley i Marcus Thorton sa po 17 poena, dok je najefikasniji kod Nuggetsa bio Ty Lawson sa 23 poena.