Dokvalifikacije za SP
0

Novi Zeland drugi put na Mundijalu

Nogometna reprezentacija Novog Zelanda pobijedila je u Wellingtonu Bahrain sa 1-0 u uzvratnoj dokvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo, te izborila plasman na svjetsku smotru u Južnoafirčkoj Republici sljedeće godine.

Novi Zeland je ukupni pobjednik, budući da je prvi susret u Manami, odigran još 10. oktobra, završio rezultatom 0-0.

Novozelanđani su pogodak postigli u 45. minuti. Leo Bertos izveo je korner s desne strane, a Rory Fallon je odličnim udarcem glavom razveselio gledatelje na krcatom stadionu u Wellingtonu.

Gosti su u 52. minuti propustili realizirati kazneni udarac. Udarac Sayeda Mohamada s bijele tačke zaustavio je golman Novog Zelanda Mark Paston.

Ovo je bio dvostruki sraz boljega iz dvoboja trećeplasiranih ekipa dviju azijskih kvalifikacijskih skupina (Bahrain) te najbolje momčadi okeanijskih kvalifikacija (Novi Zeland) bez Australije.

Novi Zeland je izborio svoj drugi plasman u povijesti na Svjetsko prvenstvo. Debitirali su 1982. godine u Španjolskoj, kada su izgubili sve tri utakmice u grupi.