Serie A
0

Novi porazi Rome i Fiorentine

Domaća pobjeda u derbiju protiv Intera prošlog vikenda bila je tek iznimka od pravila: Roma je i dalje u teškoj krizi. U srazu šestog kola Serije A Napolijevi su nogometaši kod kuće svladali viceprvake sa 2-0.

Nakon 72 minute igre bez golova, slovački napadač domaćih Marek Hamšik dobro je prema golu uputio jednu povratnu loptu. Iako je rumunski golman Bogdan Lobont obranio udarac, lopta se od njega odbila u malu mrežicu gola. Slovaku je to bio treći ovosezonski prvenstveni pogodak.

Brazilski stoper gostiju Juan u 83. je minuti sproveo loptu u vlastitu mrežu za konačan rezultat i treći poraz Rimljana u šest uvodnih kola. Sa samo pet osvojenih bodova Roma i dalje tavori na pretposljednjem, 19. mjestu tabele. Napoli je pobjedom skočio na drugo.

Na istom je omjeru kao i Roma (pobjeda, dva remija, tri poraza) sastav Fiorentine, koji je u 6. kolu izgubio na svom Artemio Franchiju od Palerma 2-1. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, koje su završili s 2-0 vodstvom pogocima Slovenca Iličiča i Argentinca Pastorea. Obojici su to bili treći ovosezonski pogoci u Seriji A.

Fioretina se probudila u drugom dijelu. Najprije je, u 58. minuti, Gilardino zabio drugi prvenstveni pogodak za 2-1. Nakon toga momčad Siniše Mihajlovića upropastio je tragičar, mladi Adem Ljajić. U 64. je minuti promašio penal. Loše izveden udarac odbranio je golman gostiju Salvatore Sirigu. Šest minuta kasnije isti je igrač odlično pucao iz okreta, ali je goste, osim nove sjajne obrane Sirigua, spasila i vratnica.

Vodstvo je na tabelii preuzeo rimski Lazio, koji je do četvrte pobjede u sezoni došao na Olimpicu protiv Brescije (1-0). Gol odluke, svoj drugi u sezoni, zabio je centarfor Mauri u 45. minuti.

Luca Toni donio je drugu pobjedu u sezoni Genoi, koja je na svom Massariju pobijedila Bari 2-1. Zabio je 33-godišnji centarfor drugi ovosezonski pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Prvi je gol za domaće zabio ponajbolji igrač Genoe, povremeni argentinski reprezentativac Rodrigo Palacio.