Premierliga
0

Novi kiks Liverpoola

Nogometaši Liverpoola sve su dalje od željenog četvrtog mjesta na kraju sezone u engleskom prvenstvu, nakon što su odigrali samo 1-1 u gostima kod Birminghama u 33. kolu.

Ekipa s Anfielda povela je u 47. minuti pogotkom kapetana Stevena Gerrarda, no, samo devet minuta kasnije izjednačio je Liam Ridgewell.

U prvom poluvremenu je Maxi Rodriguez pogodio gredu, a u nastavku je francuski napadač ''redsa'' David Ngog, koji je ušao u igru umjesto Fernanda Torresa u 65. minuti, propustio tri prilike u završnici.

Liverpool je šesti na tabeli, sada sa 55 bodova. Liga prvaka sve je dalje za najtrofejniji engleski klub, budući da četvrti Manchester City ima četiri boda više, a peti Tottenham tri boda prednosti u odnosu na Liverpool, a obje ekipe i susret manje.

Fulham je na Craven Cottageu svladao Wigan s 2-1, iako su gosti poveli golom Scotlanda u 34. minuti. Preokret su u nastavku svojim golovima donijeli Okaka Chuka u 47. i Hangeland u 58. minuti.

Premiership, 33. kolo (nedjelja):

Birmingham – Liverpool 1-1 (Ridgewell 56 / Gerrard 47) Fulham – Wigan 2-1 (Okaka Chuka 47, Hangeland 58 / Scotland 34)

Everton – West Ham (16.00)

Redoslijed: 1. Chelsea 74, 2. Manchester United 72, 3. Arsenal 71, 4. Manchester City 59 (-1), 5. Tottenham 58 (-1), 6. Liverpool 55…