Premiership
0

Norwich osvojio bod na Anfieldu na gostovanju kod Liverpoola

Suarez (Foto: AP)
Nogometaši Liverpoola priredili su veliko razočaranje svojim navijačima, odigravši samo 1-1 protiv Norwich Cityja na svom Anfieldu u ogledu 9. kola Premiershipa.

Bio je to prvi susret ovih klubova u prvoj ligi nakon samog početka 2005. godine. Liverpool je očekivano bio nešto bolji i bio je bliži pobjedi, ali je potpuno zakazao u realiziaciji, pogotovo Luis Suarez, koji je imao nekoliko dobrih situacija. Jednom je pogodio i stativu u prvom dijelu.

Domaćini su poveli na izmaku prvog poluvremena kada je Craig Bellamy, koji je upisao prvi nastup u početnoj postavi od svog povratka u ovaj klub, bio vješt i precizan u kaznenom prostoru gostiju.

U 60. minuti, Grant Holt je poentirao glavom, samo tri minute nakon ulaska u igru. S desne strane centrirao je Pilkington. Pogriješio je golman ''Redsa'' Pepe Reina jer je nepotrebno krenuo na centaršut i ostavio mrežu praznom, a loptu nije dohvatio.

U samoj završnici utakmice, duboko u sudačkoj nadoknadi, Andy Carroll, koji je ušao u igru u 80. minuti, imao je veliku priliku osigurati ipak pobjedu domaćinu, ali je tukao glavom pored gola.

Premiership, 9. kolo (subota):

Aston Villa – West Bormwich Albion 1-2 (Bent 23 – 11 m / Olsson 44, Scharner 57) Newcastle – Wigan 1-0 (Cabaye 81)

Bolton – Sunderland 0-1 (Sessengnon 81) Liverpool – Norwich 1-1 (Bellamy 45+1 / Holt 60)