82

Nogometašice SFK 2000 pobjednice Kupa BiH

FENA
Nogometašice SFK 2000 iz Sarajeva pobjednice su Kupa Bosne i Hercegovine u sezoni 2013/2014.

U finalnoj revanš utakmici ekipa SFK 2000 danas je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci pobijedila istoimenu domaću ekipu sa 3:0 (3:0).

U prvom susretu u Sarajevu rezultat je bio 4:2 u korist SFK 2000.

Golove na današnjem susretu postigle su Armisa Kuč u 8. i 16. i Anđela Šešlija u 23. minuti.

"Čestitam djevojkama na pobjedi. Ovo je 11. put da mo osvojili Kup. Čestitam i Banjoj Luci na dobroj igri. U prvom poluvremenu smo riješile utakmicu. Možda smo i prerano počele da slavimo i u drugom poluvremenu nismo postigle pogodak", rekla je nakon utakmice trener SFK 2000 Samira Hurem.

Nakon utakmice uslijedila je ceremonija proglašenja pobjednika, a pehare i medalje igračicama uručili su koordinator za ženski nogomet NSBiH Nermina Hadžibajrić i predsjednik Komiteta za ženski nogomet Ilija Lucić.