0

Nogometašice SFK 2000 bolje od Gintra sa 2:1

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U utorak je na stadionu "Grbavica" u okviru grupe 4 odigran susret 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka za žene. Nogometašice SFK 2000 su slavile pobjedu nad litvanskim klubom Gintra rezultatom 2:1.

Iako su u prvim minutama utakmice nogometašice SFK 2000 imale više od igre, prvi gol je postigla litvanska ekipa. Precizna je u 27. minuti bila Viktorija Budryte. No, Litvanke su se radovale samo šest minuta, jer su sarajevske nogometašice uspjele izjednačiti u 33. minuti utakmice. Gol je postigla Anida Salkanović.

U nastavku utakmice je crveni karton dobila Sonata Vanagaite. To se dogodilo u 55. minuti susreta. Nogometašice SFK 2000 su nakon toga potpuno zagospodarile terenom i stvorile veliki broj odličnih prilika. Pritisak se isplatio u 85. minuti kada je gol vrijedan pobjede i tri boda postigla Ivana Ivanović.

Cluj je pobjedom nad Atasehirom osigurao prolaz dalje, dok će dvije najbolje drugoplasirane ekipe iz osam kvalifikacijskih grupa nastaviti dalje takmičenje.