0

FOTO / Nogometaši Željezničara osvojili titulu prvaka BiH

Piše: N. J.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Pobjedom nad ekipom Slavije 3:1 u 27. kolu Premijer lige nogometaši sarajevskog Željezničara tri kola prije kraja prvenstva osigurali su titulu državnog prvaka.

Tim sa Grbavice riješio je utakmicu u svoju korist već u prvom poluvremenu, kad su Bekrić i Svraka pogodili u 25. i 42. minuti. U nastavku, već u 48. minuti, Bekrić postiže svoj drugi gol i već je tad bilo jasno da je Željo novi prvak BiH.

Do kraja susreta gosti iz Lukavice uspjeli su samo smanjiti na 3:1 preko Perišića u 67. minuti. Ispostavilo se da je to konačan rezultat utakmice kojom je Željezničar izborio nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka naredne sezone i slavlje je moglo početi. Plavi sa Grbavice na ovaj su način došli do pete titule u Premijer ligi, a prethodne su osvojili 1998., 2001., 2002. i 2010. godine.

Podsjetimo da Željezničar ima priliku osvojiti i dvostruku krunu ove sezone. Za to će im biti potrebno da u revanš utakmici finala Kupa BiH odbrane prednost od 1:0 protiv Širokog Brijega.

U drugom susretu koji je igran u terminu od 20 sati Zrinjski je na svom terenu poražen od posljednjeplasirane Kozare sa 2:3. Rezultati 27. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Tuzla: Sloboda - Čelik 1:0 Prijedor: Rudar - Široki Brijeg 1:1

Travnik: Travnik - Leotar 2:0 Sarajevo: Olimpic - Sarajevo 1:0 Gradačac: Zvijezda - Velež 2:0 Banja Luka: Borac - GOŠK 6:0 Sarajevo: Željezničar - Slavija 3:1 Mostar: Zrinjski - Kozara 2:3

1. Željezničar 27 21 4 2 63:12 67
  2. Široki Brijeg 27 16 8 3 43:15 56
  1. Sarajevo 27 16 4 7 44:25 52
  2. Borac 27 16 3 8 41:21 51
  3. Olimpic 27 13 6 8 33:21 45
  4. Zrinjski 27 11 9 7 43:36 42
  5. Zvijezda 27 11 6 10 32:31 39
  6. Rudar 27 9 4 14 27:38 31