Nogometaši Širokog Brijega pobjednici Kupa BiH

26.5.2007. u 19:07
0
0
0
Nogometaši Širokog Brijega pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2006./2007. U uzvratnom susretu finala Kupa BiH Široki Brijeg je u Lukavici savladao Slaviju sa 1:0, te sa ukupnih 2:1 prvi put došao do naslova pobjednika najmasovnijeg takmičenja.
Gol odluke postigao je Kovačić u 70. minuti. Slavija je od 80. minute igrala s igračem manje, nakon što je golman Dujković zbog oštrog starta nad Celsonom dobio crveni karton. No, i pored brojčanog deficita Slavija je u finišu propustila dvije prilike da dođe do poravnanja. Prvo je udarac Spalevića u 90. minuti krajnjim naporom odbranio Vasilj, a u drugoj minuti sudijske nadoknade Spalević je pogodio prečku.

Široki će u narednoj sezoni predstavljati BiH u Kupu UEFA, dok će Slavija, zahvaljujući osvajanju trećeg mjesta u prvenstvu, igrati u Intertoto kupu.

Plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka izborilo je Sarajevo, dok će u Kup UEFA drugoplasirani Zrinjski.