Nakon 36 godina
0

Nogometaši Granade izborili plasman u Primeru

Iduće sezone će u prvoj španskoj nogometnoj ligi, popularnoj Primeri, igrati i nogometaši Granade. Oni su ove subote postali najbolja ekipa dodatnih kvalifikacija.

Nakon što su polufinalne mečeve dobili Elche i Granada, te dvije ekipe su odigrale dvije finalne utakmice za prolaz u Primeru. Prva je završila bez pogodaka 0-0, kada je Granada bila domaćin, dok ni u uzvratu nije bilo pobjednika. No, taj je meč završio 1-1, tako da je Granada zbog gola u gostima ostvarila ukupnu pobjedu.

U 28. minuti je Ighalo doveo Granadu u vodstvo od 1-0, te domaćinu stavio za zadatak postizanje čak dva pogotka koja bi ih odvela u Primeru. Oni su, pak, uspjeli samo izjednačiti, učinio je to Xumetra deset minuta prije kraja.

Posljednji put je Granada bila španski prvoligaš u sezoni 1975/76, a podsjetimo da su u osnovnom dijelu drugoligaške sezone proboj u prvu ligu izborili Betis i Rayo Vallecano.