Kvalifikacije za SP2010
0

Nogometaši BiH savladali Armeniju s 4:1

Sarajevo-x.com
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu četvrtog kola grupe 5 kvalifikacija za SP 2010. u Južnoafričkoj Republici večeras u Zenici savladala Armeniju sa 4:1 (2:0).

Golove za BiH postigli su Spahić (31.), Džeko (39.) i Muslimović (56. i 89.), dok je strijelac jedinog gola za Armeniju bio Minasyan (85.).

Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 14.000 gledalaca, sudio Izraelac Asaf Kenan.

Drugom pobjedom u kvalifikacijama nogometaši BiH vratili su se u utrku za najviši plasman u grupi. Izabranici selektora Miroslava Blaževića, koji večeras nije mogao računati na Hasagića i Radeljića, dominirali su tokom cijele utakmice, a gostujući nogometaša su samo u nekoliko navrata uspjeli da ozbiljnije zaprijete golu Brašnića.

Reprezentacija BiH povela je u 31. minuti golom Spahića. Korner s lijeve strane izveo je Misimović, gostujući golman je loptu izbio na desetak metara odakle je Spahić prizemnim udarcem zatresao mrežu. Osam minuta kasnije Džeko je na asistenciju Muratovića udarcem glavom postigao gol za vodstvo BiH od 2:0.

Početkom drugog poluvremena Blažević je u igru ubacio Muslimovića, koji mu se odužio deset minuta kasnije. Napadač PAOK-a iskoristio je dobro ubacivanje Misimovića i sa sedam metara poslao loptu u gol pored golmana Berezovskog.

Nakon trećeg gola bh. nogometaši prepustili su igru gostima, koji su to iskoristili u 85. minuti i preko Minasyana došli do prvog gola u kvalifikacijama.

Konačnih 4:1 u 89. minuti postavio je Muslimović, kojem je to bio 11. gol za bh. reprezentaciju.

U susretu s Armenijom reprezentacija BiH nastupila je u sljedećem sastavu: Brašnić, Spahić (od 68. Vasilić), Damjanović, Mravac, Rahimić, Muratović, Berberović (od 62. Vladavić), Salihović, Misimović, Džeko, Ibišević (od 46. Muslimović).

Peti susret u kvalifikacijama nogometaši BiH igraju u martu sljedeće godine, kada gostuju u Belgiji.