0

Njemačka u finišu slomila Gruziju, Poljska bolja od Irske

(Foto: EPA)
Mečevima desetog kola večeras su okončane kvalifikacije i u grupi D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pobjednik grupe očekivano je selekcija Njemačke koja je uspjela pobijediti Gruziju na domaćem terenu mnogo teže od očekivanog. Meč je okončan rezultatom 2:1 u korist Elfa. Nakon prvog poluvremena u kojemu su mreže mirovale Njemačka je povela početkom nastavka pogotkom Mullera iz jedanaesterca. Radost je potrajala svega tri minute pošto je gol za izjednačenje postigao Kankava. Njemačka pogotkom Krusea deset minuta prije kraja ipak uspijeva doći do trijumfa.

Identičnim rezultatom Poljska je na domaćem terenu porazila Republiku Irsku obezbijedivši tako drugo mjesto u grupi i direktan plasman na veliku smotru. U 13. minuti Poljska dolazi u vodstvo pogotkom Krychowiaka iz jedanaesterca, da bi tri minute poslije izjednačio Walters. U finišu prvog poluvremena pogodak za trijumf Poljaka postigao je kapiten Robert Lewandowski.

Očekivan trijumf na gostovanju kod Gibraltara ostvarila je selekcija Škotske. Tim Gordona Strachana trijumfovao je rezultatom 6:0.