SP, kvalifikacije
0

Nizozemska prva evropska reprezentacija na SP-u

Nizozemska nogometna reprezentacija igrat će sljedeće godine na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Dobre igre u kvalifikacijama potvrdili su i pobjedom kod Islanda, gdje je bilo 2-1.

Već nakon uvodnih petnaest minuta jedina neporažena ekipa grupe 9 imala je izvađenu kartu za Južnoafričku Republiku, što su im pogocima omogućili Nigel de Jong u osmoj i Mark van Bommel. Konačan rezultat, bez ikakve dramaturgije po “oranje” u njihovoj šestoj utakmici, postigao je Kristjan Sigurdsson u 87. minuti.

Nakon domaćina, Japana, Australije i Južne Koreje, Nizozemska je peti sigurni sudionik SP-a.

Sve do treće minute sudačke nadoknade činilo se da će hrvatski nogometni stručnjak Josip Kuže uspješno startati na mjestu izbornika albanske reprezentacije.

Njegova je momčad držala 1-1 u Tirani sve do pred sam kraj susreta i pogotka Brune Alvesa. Inače, vodio je Portugal pogotkom Huga Almeide u 27. minuti, no samo dvije minute kasnije Erjon Bogdani, bivši centarfor NK Zagreba, izjednačio je rezultat na 1-1.

Činilo se da će Portugal i četvrti puta uzastpoce remizirati, no Portov nogometaš prekinuo je i tu seriju.