6

Nigerija pobijedila Honduras i osvojila bronzu na Olimpijskim igrama

Nigerija je pobjedom nad Hondurasom (3:2) osvojila treće mjesto i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Iako je u jednom periodu izgledalo da će Nigerija doći lagano do pobjede, igrači Hondurasa su se potrudili da meč uvedu u uzbudljivu završnicu.

Napadač Rome Sadiq Umar pogodio je za 1:0 u 34. minuti. Na 2:0 povisio je Aminu Umar u 49. minuti da bi Sadiq Umar u 56. minuti postavio rezultat na 3:0.

Honduras nije odustao i golom Lozana smanjio je na 2:1 u 71. minuti. Potom je Pereira u 86. minuti matirao Daniela za 3:2 i probudio nadu u svom timu.

Ipak, rezultat se nije mijenjao do kraja meča i bronza ide u ruke NIgerije. Meč za zlatnu medalju igraju Brazil i Njemačka večeras od 22:30 sati.