26

Nezavidna forma Zmajeva uoči susreta protiv Izraela, Vršajević jedini strijelac

Piše: A. D.
Edin Džeko, Muhamed Bešić, Ermin Bičakčić i Avdija Vršajević (Foto: Klix.ba)
Ne tako davno Safet Sušić sa slatkim brigama dočekivao je utakmice reprezentacije, ali u posljednje vrijeme povrede, žuti kartoni i nažalost loša forma čine svoje, pa selektoru niz igrača pred Izrael zadaju dodatne glavobolje.

Zbog povreda su bez poziva ostali Vedad Ibišević, Sejad Salihović i Josip Kvesić, dok za mečeve u svojim klubovima nisu konkurisali Fejzić, Vranješ, Mujdža i Prcić.

Ermin Bičakčić utakmicu svog Hoffenheima gledao je sa klupe za rezervne igrače, dok su priliku sa klupe dobili Džeko, Bešić i Hajrović. Zbog povrede je meč Sarajeva ranije napustio Gojko Cimirot, dok je nešto više od 50 minuta igrao i Tino Sven Sušić.

Asmir Begović (Stoke City) – Stoke je remizirao sa West Ham Unitedom, a naš reprezentativac na golu je stajao tokom cijelog susreta.

Jasmin Fejzić (Aalen) – Nije konkurisao za meč svog kluba protiv Eintrachta u Braunschweigu.

Ratko Dujković (HŠK Zrinjski) – Na golu aktualnog prvaka BiH stajao tokom svih 90 minuta utakmice protiv Čelika (1:1).

Ognjen Vranješ (Pribram) – Vranješ je još uvijek bez nastupa u novoj sezoni i teško da se može nadati minutaži u Haifi. Pribram je poražen od Slavije u Pragu sa 3:2.

Ermin Bičakčić (Hoffenheim) – Iako se činilo da je izdanjem u Kupu u srijedu ponovo izborio mjesto startera u Hoffenheimu, Ermin Bičakčić meč protiv Borussije M’gladbach odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Toni Šunjić (Kuban Krasnodar) – Igra u odličnoj formi. Kuban na domaćem terenu remizirao sa Spartakom iz Moskve, a Toni odigrao svih 90 minuta.

Emir Spahić (Bayer Leverkusen) – Povratnik među Zmajeve odigrao je svih 90 minuta u porazu od HSV-a na gostujućem terenu. Zaradio je i javnu opomenu.

Avdija Vršajević (Hajduk) – Jedini strijelac u vikendu za nama bio je Avdija Vršajević koji je pogodio mrežu Zadra u trijumfu od 3:0.

Mensur Mujdža (Freiburg) – Nažalost ponovo nije konkurisao za tim. Freiburg je kao gost porazio Koln sa 1:0.

Gojko Cimirot (Sarajevo) – Igru je u vječitom sarajevskom derbiju napustio u 24. minutu zbog povrede.

Haris Medunjanin (Deportivo La Coruna) – Igrao svih 90 minuta u domaćem porazu Deportiva od Getafea.

Senad Lulić (Lazio) – Nebeskoplavi iz Rima svoj meč igraju večeras.

Miralem Pjanić (Roma) – Odigrao svih 90 minuta u porazu Rome od Napolija rezultatom 2:0.

Izet Hajrović (Werder Bremen) – Werder je konačno slavio pobjedu, a Izet je u trijumfu nad Mainzom ušao šest minuta prije kraja.

Goran Zakarić (Široki Brijeg) – Odigrao svih 90 minuta u domaćem trijumfu Širokog Brijega nad Drinom rezultatom 3:1.

Sanjin Prcić (Rennes) – Rennes gostovao kod Nantesa, a Sanjin nije konkurisao za tim ovog puta.

Anel Hadžić (Sturm Graz) – Sturm savladao kao gost Austriju iz Beča, a Hadžić na terenu proveo svih 90 minuta.

Tino Sven Sušić (Hajduk) – Igrao 56 minuta u trijumfu Hajduka nad Zadrom.

Muhamed Bešić (Everton) – Ušao u igru nakon pola sata u remiju Evertona i Swanseaja. Zaradio je i javnu opomenu.

Edin Višća (Istanbul) – Igrao 80 minuta u porazu Istanbula od Genclerbirligija minimalnim rezultatom.

Edin Džeko (Manchester City) – U trijumfu Građana nad Manchester Unitedom Edin je ušao u igru 20 minuta prije kraja.