I dalje bez poraza
0

Newcastle upisao pobjedu protiv Wigana

Nogometaši Newcastlea nastavljaju s uspjesima u engleskom nogometnom prvenstvu. U 9. kolu pobijedili su kao domaćini Wigan s 1-0.

Pogodak vrijedan tri boda ''svrakama'' je donio Yohan Cabaye u 81. minuti. Newcastle je jedna od samo tri ekipe u Premiershipu bez poraza. Sada su se s 19 bodova izjednačili sa Chelseajem na trećem mjestu, dakako, uz utakmicu više.

Sunderland je u gostima svladao Bolton s 2-0. Pobjedu su gosti osigurali u završnici utakmice. Stephane Sessegnon je poentirao u 81. minuti, a Nicklas Bendtner u trećoj minuti sudijske nadoknade. Ivan Klasnić igrao je za Bolton od 65. minute.

Uspješan u gostima bio je i West Bromwich Albion, koji je na Villa Parku svladao Aston Villu s 2-1. Domaćini su poveli u 23. minuti golom Darrena Benta iz penala. No, Chris Herd je u 35. minuti skrivio penal, a potom i zaradio crveni karton. Chris Brunt nije uspio poentirati za goste iz kaznenog udarca, no, kasnije su to učinili Jonas Olsson u 45. i Paul Scharner u 57. minuti, pa je West Bromwich ostvario drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, te odigrao četvrtu utakmicu zaredom bez poraza.

Premiership, 9. kolo (subota):

Aston Villa – West Bormwich Albion 1-2 (Bent 23 – 11 m / Olsson 44, Scharner 57) Newcastle – Wigan 1-0 (Cabaye 81) Bolton – Sunderland 0-1 (Sessengnon 81) Wolverhampton - Swansea 2-2 (Doyle 84, O'Hara 86 / Graham 23, Allen 35)

nedjelja:

Arsenal - Stoke Fulham - Everton Manchester United - Manchester City Blackburn - TottenhamQueens Park Rangers - Chelsea

Redoslijed: 1. Manchester City 22 -1), 2. Manchester United 20 (-1), 3. Chelsea 19 (-1), 4. Newcastle 19, 5. Liverpool 14 (-1)...