Premier liga
0

Newcastle izašao iz zone ispadanja

Newcastleovi nogometaši prekinuli su niz od deset utakmica bez pobjede i slavlje 3-1 protiv Middlesbrougha u 36. kolu engleskog prvenstva iskoristili za izlazak iz premierligaške zone ispadanja.

Ujedno je ovo bila i premijerna pobjeda u menadžerskoj karijeri nekadašnje igračke legende kluba Alana Shearera dovedenog da karizmom i autoritetom spasi klub pada u Championship.

Treća minuta utakmica mogla je Sheareru donijeti novu boru na lice. Nespretnost u odbrani rezultirala je autogolom Habiba Beyea od čije se potkoljenice odbila lopta za koju su se borili domaći golman Steve Harper i Tuncay Sanli.

Ipak, samo šest minuta kasnije Steven Taylor izjednačava rezultat nakon udarca iz kuta. Loptu mu je lijepo nabacio Danny Guthrie.

Na novi pogodak čekalo se do 71. minute i pogotka Obafemija Martinsa na dodavanje Marka Viduke. Nigerijski je nogometaš u padu poslao loptu s nekih desetak metara po sredini vrata iza leđa Brada Jonesa. Priču je zaokružio Peter Løvenkrands u 86. minuti dvoboja.

Premier liga, 36. kolo:

Newcastle - Middlesbrough 3-1 (Beye 3 - ag, Taylor 9, Martins 71, Løvenkrands 86)

1. Manchester United 35 26 5 4 65-23 83

2. Liverpool 36 23 11 2 72-26 80

3. Chelsea 36 23 8 5 63-22 77

4. Arsenal 36 19 11 6 64-36 68

5. Aston Villa 36 16 10 10 52-47 58

1. Everton 36 15 12 9 50-36 57

2. Fulham 36 13 11 12 38-32 50

3. Tottenham 36 13 9 14 42-41 48