65

Nevjerovatno, ali istinito: Sudija svirao kraj poluvremena u trenucima kad je lopta prelazila gol-liniju

U utakmici četvrtog ranga fudbalskog takmičenja Engleske između AFC Wimbledona i Accringtona jučer smo vidjeli nesvakidašnju scenu.

U samom finišu prvog poluvremena gosti su imali veliku priliku za pogodak koji bi ih doveo u vodstvo od 1:0.

Napadač Billy Kee je primio loptu u šesnaestercu, oslobodio se svog čuvara i šutirao na gol.

U trenutku dok je nemoćni golman Kelle Roos posmatrao kako lopta ide u njegovu mrežu sudija Trevor Kelly je - svirao kraj prvog dijela igre!

Gostujući igrači su, u stilu naših premijerligaških, odmah krenuli sa uvredama na račun sudije, koji je ostao pri svom stavu da je vrijeme isteklo.

Nervoza gostiju se nastavila i u drugom poluvremenu, koje je produženo čak osam minuta, a golman Ross Etheridge je u 87. minuti dobio direktan crveni karton.

Rezultat je na kraju ostao 0:0, te se obje ekipe i dalje nalaze u zoni play-offa za ulazak u viši rang takmičenja.