4.2.2011. u 23:58
0
3
0
U velikom derbiju njemačkog nogometa vodeća ekipa Bundeslige Borussia je na svome Signal Iduna Parku u Dortmundu odigrala neriješeno 0-0 protiv najvećeg rivala Schalkea.
Borussia je svakako bila bolja ekipa u rurskom derbiju koji je odigran u sklopu 21. kola njemačkog prvenstva. Schalke osvojeni bod može ponajviše zahvaliti svome sjajnom golmanu i kapitnu Manuelu Neueru koji je u prvih pet minuta skinuo dvije stopostotne šanse (Mario Götze i Jakub Blaszczykowski), a u sedmoj minuti i vrlo dobar udarac Lucasa Barriosa.

U nastavku su, pak, goste iz Gelsenkirchena spašavale stative. Prvu je u 55. minuti pogodio Barrios, a drugu pola sata kasnije Götze. U 78. minuti je veliku priliku imao i Robert Lewandowski koji je sam krenuo ka golu Schalkea, ali je opet odlično reagirao Neuer koji je istrčao iz svog kaznenog prostora i trbuhom odbranio udarac poljskog nogometaša. Odmah je potom odjurio natrag prema svome golu i uhvatio centaršut Mattsa Hummelsa.

Samo minutu ranije veliku je šansu imao i Schalke. U španskoj akciji Raul je proigrao Josea Manuela Jurada, ali je njegov udarac obranio Roman Weidenfeller, a potom je loptu koja je nastavila putovati prema golu glavom izbio Lukasz Piszczek.

Bio je ovo 137. derbi ovih ekipa i 36. remi. Schalke ima 55, a Borussia 46 pobjeda. Dortmunđanima je, ujedno, ovo bila tek peta prvenstvena utakmica ove sezone u kojoj nisu došli do pobjede.