Netsi četvrtim porazom od Heata u doigravanju završili sezonu u NBA ligi

15.5.2014. u 08:30
0
5
0

Brooklyn Netsi su poraženi od Miami Heata 96:94 u petoj utakmici doigravanja polufinala Istočne konferencije čime je tim sa Floride osigurao prolazak u konferencijsko finale sa ukupnih 4:1
Na ovaj način, tim bh. reprezentativca Mirze Teletovića, završio je ovu sezonu u najjačoj košarkaškoj ligi.

Gosti iz Brooklyna igrali su dobro u prve tri četvrtine, ali katastrofalan učinak u posljednjoj dionici (30:19) koštao ih je poraza.

Kapiten košarkaških Zmajeva na parketu American Airlines Arene u Miamiju je proveo nešto više od 13 minuta i postigao šest poena. Najefikasniji u timu Jasona Kidda bio je Joe Johnson sa 34 poena, a Paul Pierce i Deron Williams postigli su po 19 odnosno 17 poena.

U timu prvaka NBA lige LeBron James je postigao 29 poena a Dwyane Wade je ubacio poen manje.

Sa ukupnih 4:1, Heat je prošao u finale Istočne konferencije.