3
2
3
Najveći derbi argentinskog nogometa, između Boca Juniorsa i River Plate, igran u sklopu 12. kola Clausure na La Bomboneri obilježili su navijački neredi.
U susretu koji je završio 1-1 River je zabio najbrži gol u historiji "superclasica", nakon samo 45 sekundi igre. Strijelac je bio Manuel Lanzini glavom nakon ubacivanja Carlosa Sancheza sa desne strane. Konačnih 1-1 postavio je šest minuta prije poluvremena urugvajski napadač Santiago Silva.

Utakmica je u drugom poluvremenu prekinuta na deset minuta nakon što je isključen trener Rivera Ramon Diaz i poslan na tribine nakon navodnog vrijeđanja suca. U tom su trenutku najžešći navijači Boce iza Riverovog gola zapalili baklje i bacali razne objekte, uključujući i petarde, na travnjak. Neki su objekti i pogodili Riverovog golmana Marcela Barovera koji se sudiji Germanu Delfinu požalio da u takvim okolnostima ne može igrati.

Usprkos svemu sudija nije želio trajno prekinuti susret, te ga je nadoknadio sa 12 minuta produženog vremena po isteku 90. minute.

River je bodom zadržao treće mjesto i četiri su boda iza vodećeg Lanusa. Ipak, u ponedjeljak priliku za izbijanje na vrh poretka imaju Newell's Old Boysi pobijede li Arsenal.

Boca, kojoj je u derbiju u posljednjim trenucima sudijske nadoknade isključen odbrambeni igrač Guillermo Burdisso zbog starta sa dvije noge na Sancheza, drži tek 18. mjesto, a za pobjedu ne znaju od prvog kola, dakle u posljednjih 11 utakmica. River za pobjedu na La Bomboneri ne zna od 2004. godine.