0

VIDEO / Neredi na utakmici Panathinaikosa i Maccabija

Navijački neredi obilježili su revanš susret 4. pretkola Europa lige na Olimpijskom stadionu u Atini između Panathinaikosa i Maccabija iz Tel Aviva.

Talijanski sudija Antonio Damato zaustavio je igru već u petoj minuti kada su Maccabijevi navijači s gornjeg dijela tribina stadiona bacili baklju među navijače Panathinaikosa locirane ispod njih. Započeo je sukob između navijača dvaju klubova, a policija je morala smirivati uzavrele strasti suzavcem. U jednom trenutku navijači Panathinaikosa počeli su paliti stolce, ali je vatra srećom brzo ugašena.

Zbog spomenutih incidenata utakmica je prekinuta na pola sata, a do prekida je došlo i u drugom dijelu nakon što je Maccabi poveo golom bosanskohercegovačkog reprezentativca Harisa Medunjanina u 61. minuti. Ubrzo potom navijači Panathinaikosa ubacili su baklju na teren, što je izazvalo kratak prekid.

U revanšu je Panathinaikos izvojevao 2-1 pobjedu, ali je s ukupnih 4-2 dalje prošao Maccabi.