325

Nema stajanja: Džeko ponovo zatresao mrežu protiv Austrije

U 4. kolu grupe E Evropske lige Roma u gostima igra protiv Austrije u Beču, a trenutni rezultat je 4:1 za Romu.

Roma je od druge minute gubila nakon što je pogodio Kyode, ali je Džeko samo tri minute kasnije izjednačio na 1:1.

Preokret Romi donio je De Rossi u 18. minuti, ali ponovo je veliku ulogu odigrao Džeko. Naime, Dijamant je šutirao glavom, a lopta se od zbunjenog igrača Austrije odbila prema De Rossiju koji je posprema u gol.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 2:1, a onda je u drugom dijelu ponovo Džeko stupio na scenu. Dijamant je odlično pratio loptu El Shaarawyja i po drugi put matirao Hadžikića na golu Austrije. Lopta je najprije pogodila stativu, a onda se odbila ka Dijamantu koji je smjestio u gol.

Novi gol za Vučicu postiogao je Nainggolan u 78. minuti.

Džeko je do ovog meča odigrao samo 54 minute u tri utakmice Rome u ovom takmičenju ove sezone, a jedan meč je proveo na klupi. Kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine ovo je 16. nastup za Romu u svim takmičenjima ove sezone i ukupno 12. pogodak.

Roma je u prva tri kola upisala jednu pobjedu i dva remija, pa je Luciano Spalletti ovaj put poslao i Džeku od prve minute što se u potputnosti isplatilo.