1

Negredo i Aguero srušili West Ham, Džeko odmarao

U uzvratnom meču Capital One Cupa Manchester City slavio je protiv West Hama rezultatom 3:0. Bh. reprezentativac u redovima tima s Etihada, Edin Džeko, nije ulazio u igru.

Građani su do prvog gola došli u trećoj minuti kada je Negredo zatresao protivničku mrežu poslavši loptu u gornji desni ugao. Asistent kod pogotka za rano vodstvo Cityja bio je Lopes.

U 24. minuti City potvrđuje prednost preko Aguera. Šutirao je Argentinac lijevom nogom i pogodio centar gola za 2:0.

U drugom poluvremenu City je ponovo vladao terenom. U 59. minuti Negredo ponovo zatresa protivničku mrežu šutom lijevom nogom. Lopta je pogodila donji lijevi ugao gola.

Meč je završen rezultatom 3:0 u korist Cityja. Napomenimo da je u prvom susretu City slavio rezultatom 6:0. City će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Manchester United - Sunderland (1:2).