21

Ne može bez Messija i Suareza: Barca ni za pola sata s igračem više nije savladala Malagu

Barcelona je kiksala u 12. kolu španske La Lige odigravši na Nou Campu samo 0:0 sa Malagom.

Na kraju prošlog kola se znalo da Luis Suarez zbog kartona neće igrati u ovom susretu, a samo sat prije početka meča objavljeno je kako Lionel Messi neće biti u Enriqueovoj ekipi zbog toga što je povraćao, te je trio MSN spao samo na N. No, sam Neymar nije mogao voditi ekipu do trijumfa.

Barci nije pomogao ni sudija koji je preoštro u 68. minuti iskljčio Llorentea, te je Barca skoro pola sata igre igrala sa igračem više. Pola sata jer je susret produžen čak osam minuta, a u posljednje dvije minute sudija Bengoetxea je isključio još jednog igrača gostiju, Carlosa.

Ipak, na kraju je Malagin bunker na čelu sa golmanom Kamenijem izdržao i gosti su dali priliku Realu da eventualnim trijumfom u madridskom derbiju večeras nad Atleticom poveća prednost na četiri boda u odnosu na katalonsku ekipu.