Le Championnat
0

Nastavila se pobjednička serija Rennesa

Jonathan Pitroipa
Nogometaši Rennesa su od kraja septembra u odličnoj formi, a potvrdili su to i sinoć kada su u prvom meču 12. kola francuskog Le Championnata u gostima pobijedili Nancy s 3-1.

U posljednjih sedam utakmica (pet prvenstvenih i dvije u Kupu) Rennes ima čak šest pobjeda i samo jedan poraz (od St. Etiennea). Njihovu trenutnu snagu je osjetio i Nancy, inače posljednjeplasirana ekipa lige, koja je možda mogla ugrabiti jedan bod, ali se tragičarem pokazao Alo'o Efoulou.

Taj 28-godišnji Kamerunac je u 82. minuti imao priliku izjednačiti na 2-2 udarcem s bijele tačke, ali nije iskoristio idealnu šansu. I kako to biva, samo dvije minute kasnije je taj propust domaćih kažnjen, a Pitroipa je postavio konačnih 3-1.

Rennes je zasluženo slavio jer je bio bolji, a poveo je u 21. minuti pogotkom Erdinça. Domaćin se vratio nakon što je Zenke u 50. izjednačio, no u 74. je Alessandrini golom opet vratio prednost na strani gostiju koju je kasnije Pitroipa i potvrdio.

Rennesu su ova tri boda donijela privremeni skok na peto mjesto tabele, dok je Nancy ostao na mizernih - pet bodova.