4

Naši reprezentativci izgubili u Seriji A: Lulić skrivio penal, Zukanović požutio

U italijanskog Seriji A odigrano je nekompletno osmo kolo. Ekipe naših reprezentativaca izgubile su u gostima.

Senad Lulić je sa svojim Laziom gostovao Sassuolu, a naš bočni igrač je bio direktan krivac za prvi gol domaćina, nakon što je u sedmoj minuti skrivio jedanaesterac kojeg je Domenico Berardi pretvorio u pogodak. Lulić je tom prilikom i dobio žuti karton. Na 2:0 povisio je Missiroli, a rezultat je smanjio Anderson za konačnih 2:1.

Sampdoria je gostovala Frosinoneu, a Ervin Zukanović je od 16. minute igrao sa žutim kartonom, nakon što je grubo startovao na centru na jednog igrača domaćih. Zukanović je zamijenjen u 83. minuti. Frosinone je slavio s 2:0 golovima Paganinija i Dionisija.

Atalanta je rutinski savladala Carpi s 3:0, Verona i Udinese podijelili su bodove (1:1), a Genoa je nakon preokreta savladala Chievo s 3:2. Napoli je savladao Fiorentinu s 2:1, a derbi kola igra se večeras, kada Inter dočekuje Juventus.

Rezultati osmog kola: Atalanta - Carpi 3:0, Verona - Udinese 1:1, Genoa - Chievo 3:2, Napoli - Fiorentina 2:1, Frosinone - Sampdoria 2:0, Sassuolo - Lazio 2:1, Roma - Empoli 3:1, Torino - Milan 1:1. Večeras (20.45) se sastaju Inter - Juventus.