Serie A
0

Napoliju tri boda na Luigi Ferrarisu

Palermo i Udinese ostvarili su domaće pobjede u 16. kolu talijanskog nogometnog prvenstva, iako su i jednu i drugi bili u rezultatskom zaostatku, a Napoli je bio uspješan gost.

Palermo je na Renzo Barberi svladao Parmu s 3-1, iako su gosti na odmor u svlačionicu otišli s vodstvom 1-0, nakon pogotka Lucarellija u 6. minuti. Tada je trener domaćih Delio Rossi povukao hrabar potez, te je iz igre izvadio svog 21-godišnjeg argentinskog play-makera Javiera Pastorea, glavnog kreatora igre koji u prvih 45 minuta ništa nije kreirao, kao da je uzeo ''slobodan dan''. Umjesto Pastorea, u igru je ušao 26-godišnji čileanski napadač Mauricio Pinilla, koji je već u 50. minuti izjednačio na 1-1. Znatno bolju igru domaćina u nastavku je okrunio i Fabrizio Miccoli pogotkom za vodstvo 2-1 u 61. minuti, a u završnici je Cristian Zaccardo bio autor autogola za konačnih 3-1. Dodajmo još da je izostao trener Parme Pasquale Marino zbog smrti majke.

Udinese je kod kuće svladao Fiorentinu s 2-1, iako su gosti iz Firence poveli u 31. minuti pogotkom Marija Santane iz daljine. No, u nastavku su Pablo Armero i Antonio Di Natale poentirali za preokret i pobjedu domaćina.

Napoli je u gostima pbijedio Genou s 1-0 pogotkom 23-godišnjeg slovačkog reprezentativca, ofanzivnog veznjaka Mareka Hamšika u 25. minuti. Gosti su od 85. minute igreli bez isključenog Pazienze, ali su sačuvali sva tri boda za drugu uzastopnu pobjedu i skok na drugo mjesto na tabeli s 30 bodova, tri manje od vodećeg Milana. Napoli, dakako, ima utakmicu više u odnosu na konkurente na vrhu, odnosno pri vrhu tabele.

Serie A, 16. kolo: Palermo – Parma 3-1 (Pinilla 50, Miccoli 61, Zaccardo 89 – ag / Lucarelli 6)Udinese – Fiorentina 2-1 (Armero 61, Di Natale 80 / Santana 31)Genoa – Napoli 0-1 (Hamšik 25)

1. Milan 15 10 3 2 26-12 +14 33
  2. Napoli 16 9 3 4 25-17 +8 30
  3. Lazio 15 9 3 3 20-12 +8 30
  4. Juventus 15 7 6 2 29-15 +14 27
  5. Palermo 16 8 2 6 28-21 +7 26
  6. Inter 15 6 5 4 20-14 +6 23
  7. Sampdoria 15 5 8 2 18-12 +6 23
  8. Udinese 16 7 2 7 19-18 +1 23