0

Napoli pregazio Cagliari u gostima, Mertens postigao hat-trick

U 16. kolu Serije A Napoli je u gostima pregazio Cagliari savladavši ga rezultatom 5:0.

Ovo je za Napoli treća pobjeda u posljednjih pet ligaških utakmica tokom kojih je dva puta remizirao, dok je Cagliari upisao treći poraz u posljednjih pet mečeva.

Tokom prvih pola sata igre Napoli je napravio nekoliko dobrih šansi, ali nije uspio pronaći put od Storarijeve mreže, a onda je Mertens u 34. minut načeo mrežu domaćeg tima. Na isteku prvog poluvremena vodstvo je udvostručio Hamšik svojim petim ligaških golom u sezoni.

U drugom dijelu Napoli nije čekao dugo do pogotka, jer je već u 51. minuti Zielinski matirao Storarija za 3:0. Raspoloženi Napolitanci nastavili su sa demoliranjem protivnika, a glavnu ulogu imao je Mertens koji je sa još dva pogotka u 69. i 72. minuti postigao hat-trick i postavio konačnih 5:0.

Napoli u narednom kolu dočekuje Torino, dok će Cagliari gostovati Empoliju.