Serie A:
0

Napoli porazio Inter peti put zaredom

Nogometaši Napolija nanijeli su Interu peti uzastopni i sedmi poraz u posljednjih osam susreta u sklopu 25. kola Serie A. Slavili su Napuljani 1-0 na svom San Paolu.

Jedini gol na susretu zabio je Argentinac Ezequiel Lavezzi u 59. minuti nakon prethodne sjajne akcije švicarskog reprezentativca albanskog porijekla Blerima Džemailija koji je ispremiješao odbranu "nerazzurra".

Opalio je Lavezzi iz prve malo iskosa s lijeve strane i pronašao donji desni ugao nemoćnog Julija Cesara. Bio je to njegov šesti ovosezonski gol u Seriji A.

Od 79. minute igrao je Napoli s igračem manje nakon isključenja Salvatorea Aronice zbog grubog prekršaja nad Davideom Faraonijem, ali brojčanu nadmoć indisponirani gosti nisu uspjeli iskoristiti. Vjerojatno najbolju priliku na susretu imali su u 88. minuti, kada je Giampaolo Pazzini s nekih šest metara neometan glavom pucao pokraj gola.

Protiv Napolija je 25. januara u Talijanskom kupu krenuo Interov negativan niz, a čini se posve izvjesnim da bi ovo mogla biti posljednja utakmica na klupi trenera Claudija Ranierija. Inter je propustio zabiti gol u četiri uzastopne prvenstvene utakmice po prvi put nakon 25 godina, a pet poraza zaredom u svim takmičenjima doživjeli su po prvi put otkako je u njihove redove stigao kapetan Javier Zanetti 1995. godine.

U ostala dva susreta Lazio je u Rimu golom Miroslava Klosea savladao Fiorentinu 1-0, dok je Udinese slavio na gostovanju kod Bologne 3-1.

Udinese je do treće gostujuće pobjede u sezoni stigao golovima Antonija Di Natalea, Dušana Baste i Antonija Floresa.

Serie A, 25. kolo:

Bologna – Udinese 1-3 (Kone 81 / Di Natale 38-11m, Basta 56, Flores 84) Lazio – Fiorentina 1-0 (Klose 36) Napoli – Inter 1-0 (Lavezzi 59) Atalanta – Roma 4-1 (Marilungo 10, Denis 19, 47, 66 / Borini 36) Cagliari – Lecce 1-2 (Larrivey 50 / Muriel 44, Bertolacci 61) Catania – Novara 3-1 (Bergessio 30, Marchese 47, Gomez 55 / Rubino 84) Chievo – Cesena 1-0 (Moscardelli 78) Siena – Palermo 4-1 (Terzi 23-11m, Bogdani 34, Ressettini 46, Brienza 58 / Budan 12)

1.  Milan 	25 	15 	6 	4 	49-22 	+27 	51

2.  Juventus 	24 	13 	11 	0 	37-15 	+22 	50

3.  Udinese 	25 	13 	6 	6 	37-23 	+14 	45

4.  Lazio 	25 	13 	6 	6 	39-29 	+10 	45

5.  Napoli 	25 	10 	10 	5 	42-24 	+18 	40

6.  Roma 	25 	11 	5 	9 	38-31 	+7 	38

7.  Inter 	25 	11 	3 	11 	34-34 	0 	36

8.  Palermo 	25 	10 	4 	11 	39-39 	0 	34