Talijanski kup
0

Napoli izbacio Inter i prekinuo im seriju

Serija pobjeda nogometaša Intera je stala ove srijede u Napulju. U četvrtfinalnom meču tamošnjeg Kup takmičenja Napoli je s 2-0 pobijedio Inter i u polufinalu će igrati protiv Siene.
Cavani je bio junak susreta (Foto: Arhiv/AFP)
Inter je prije ovog poraza imao niz od osam pobjeda (sedam u prvenstvu i jedna u Kupu), no teško gostovanje na jugu Italije je označilo kraj nepobjedivosti Ranierijeve ekipe. Urugvajski napadač Edinson Cavani je bio kreator pobjede jer je postigao oba pogotka.

Doveo je najbolji Napolijev strijelac svoju ekipu u vodstvo u 50. minuti iz jedanaesterca, a sve je zaključio u 93. minuti golom za 2-0. Podsjetimo da se dan ranije u polufinale Kupa plasirao i Juventus, a torinska ekipa čeka u toj fazi tamkičenja pobjednika meča na San Siru između Milana i Lazija (četvrtak).