6

Napoli ispustio pobjedu: Sassuolo izvukao bod u Napulju

Insigne postiže pogodak (Foto: EPA)
U pretposljednjem susretu 14. kola italijanske Serie A Napoli i Sassuolo su podijelili bodove odigravši 1:1.

Domaći tim je dominirao tokom čitavog susreta, no gosti su ipak u finišu meča uspjeli izvući bod,

Prvu priliku za domaću ekipu imao je Insigne u 23. minuti, no njegov šut je završio tik preko gola. Tri minute prije kraja prvog poluvremena Insigne se iskupio za promašaj kada je na Hamšikovu asistenciju od prečku zakucao loptu u Consiglijevu mrežu.

Napolitanci su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu, a Gabbiadinijev šut u 53. minuti odbranio je golman gostiju,

U 64. minuti Sassuolo je iz prve ozbiljnije situacije pred golom domaćina mogao doći do izjednačenja, no Missiroli je glavom pogodio prečku. Samo četiri minute kasnije Insigne je bio u novoj šansi, no šutirao je pored gola.

Kazna za pomašaje domaće ekipe stigla je u 82. minuti kada Gazzola pronalazi Defrela koji matira Reinu za konačnih 1:1.

Callejon je u posljednjoj od tri minute nadoknade mogao donijeti tri boda Napoliju, no pogodio je samo stativu.