0

Napoli i Fiorentina podijelili bodove

U 27. kolu Serie A Fiorentina je na svom Artemio Franchi stadionu remizirala sa Napolijem (1:1).

Ovaj remi najviše odgovara Romi i Juventusu. Romi zbog toga što je ostala na trećem mjestu i primakla se Napoliju, a Juventusu pošto sada ima tri boda više od Napolija.

Početak utakmice je nagovijestio golijadu, ali to se nije desilo. Naime, Alonso je doveo domaći tim u vodstvo u šestoj minuti da bi samo minutu kasnije Higuain izjednačio na 1:1. To je bio 25. gol Argentinca u ligi ove sezone i ubjedljivo je prvi strijelac sa čak 12 golova više od Bacce iz Milana koji je drugi na listi.

Iako nije bilo više golova, oba tima su imali velike šanse da dođu do prednosti. Kalinić je prijetio u 32. minuti za Fiorentinu, a onda je Tello sedam minuta kasnije pogodio prečku. Šansu za Viole imao je i Badelj u finišu prvog poluvremena.

Potom je u 58. minuti Tatarusanu spasio Fiorentinu nevjerovatnim odbranama nakon udaraca Callejona, a onda i Higuaina koji je stigao na odbijenu loptu. Sjajni golman odlično je intervenisao i u 92. minuti kada je prijetio Insigne.