Turska Superliga
0

Nadareviću 90 minuta u pobjedi Eskisehirspora

Safet Nadarević
Bh. nogometni reprezentativac Safet Nadarević igrao je svih 90 minuta u trijumfu njegovog Eskisehirspora nad Antalyasporom rezultatom 1-0 u 14. kolu Superlige Turske.

Sa ova tri boda, Nadarevićev tim se sa 23 boda izjednačio sa četvrtoplasiranim Manisasporom na tabeli. Lider prvenstva je Fenerbahçe, koji u kasnijem terminu gostuje drugoplasiranom Galatasarayu u derbiju kola.

Gosti iz poznatog ljetovališta su od 36. minuta na stadionu ''Atatürk'', igrali sa desetoricom igrača na terenu zbog dva žuta kartona, koja je zaradio Doga Kaya.

Odolijevali su napadima Eskisehirspora sve do 90. minuta utakmice kada je jedini gol za sedmi ovosezonski prvenstveni trijumf postigao Batuhan Karadeniz.

U drugom meču popodnevnog programa Karabukspor i Gaziantepspor su remizirali rezultatom 0-0