Serie A
0

Na San Siru bez pobjednika

Milan i Juventus odigrali su 1-1 u posljednjoj utakmici 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva u Milanu. Milan je propustio priliku učiniti borbu za naslov prvaka barem malo zanimljivijom.

Inter je nakon ovog kola zadržao sedam bodova prednosti na vrhu tabele ispred gradskog rivala Milana. Iako je Inter podbacio, odigravši u gostima kod Chieva tek 2-2, Milan nije uspio spustiti zaostatak.

''Rossoneri'' su u derbiju imali inicijativu i veći posjed lopte (62%), ali su i jedni i drugi imali malo pravih prilika. Zanimljivo da su Juventusovi nogometaši imali šest udaraca prema golu na cijeloj utakmici, i svih šest u okvir gola! Domaćini su prema golu Buffona zapucali devet puta, od čega tri šuta u okvir gola.

Milan je poveo u 57. minuti pogotkom Seedorfa, no samo tri minute kasnije su gosti izjednačili. Nakon ubačaja Camoranesija, Iaquinta je poletio i glavom matirao Kalca.

Od 85. minute je domaćin igrao s čovjekom manje. Giuseppe Favalli je zbog grubog prekršaja dobio drugi žuti karton.