5

Na Old Traffordu ponovo dosadno: Manchester United se mučio protiv trećeligaša Sheffielda

Manchester United je ponovo podsjetio kako njegova igra može isprovocirati domaće navijače željne uzbuđenja, Crveni đavoli su minimalnim rezultatom 1:0 slavili protiv trećeligaša Sheffield Uniteda u 3. rundi FA Cupa.

Louis Van Gaal još uvijek nije pronašao pravu formulu za kažnjavanje protivničkih timova. Prvo poluvrijeme na Old Traffordu završeno je rezultatom 0:0, što je deseti uzastopni put da United u prvom poluvremenu na svom stadionu ne postiže gol. Uz to, nijedan tim u prvih 45 minuta današnjeg meča nije uputio šut u okvir gola.

Tek u 67. minuti desio se šut u okvir gola kada je Basham zaprijedio domaćem timu. Jedini gol na utakmici stigao je u 93. minuti kada je Rooney pogodio - iz penala. To je bio deveti gol Rooneya u posljednjih 10 utakmica za United u utakmicama FA Cupa.