31

Na listi strijelaca u društvu sa Van Persijem i Podolskim: Višća u remiju protiv Bešiktaša postigao deveti gol u ligi

Edin VIšća
Edin VIšća
U derbiju 21. kola turske Super lige Basaksehir je na domaćem terenu podijelio bodove sa Bešiktašom (2:2) iako je vodio rezultatom 2:0.

Bešiktaš je u ovaj meč ušao sa pet vezanih pobjeda u prvenstvu i tim Šenola Guneša bio je blagi favorit, ali rezultat je mogao biti poguban za njegov tim.

Basaksehir je stigao do vodstva u 25. minuti kada pogađa bh. reprezentativac Edin Višća i izaziva veliko slavlje na tribinama domaće ekipe. Veliko slavlje donio je i Takdemir kada je u 54. minuti pogodio za velikih 2:0.

Međutim, Bešiktaš je pokazao da je ekipa spremna za osvajanje titule nakon što je u završnici pokazala veliki karakter i golovima rezerviste Tosuna u 78. minuti i Hutchinsona u 83. minuti stigla do izjednačenja.

Višća je novim pogotkom stigao do brojke od devet golova u prvenstvu i najbolji je strijelac svog tima. Trenutno dijeli osmo mjesto na listi strijelaca turskog prvenstva zajedno sa Derdiyokom, Podolskim, Van Persijem i Burakom Yilmazom.