0

Na kraju priprema u Rovinju Željezničar pobijedio Klagenfurt

FENA
Nogometaši Željezničara pobijedili su Klagenfurt s 3:0 u posljednjoj pripremnoj utakmici u Rovinju.

Nogometaši sarajevskog kluba tako su se ubjedljivim trijumfom nad austrijskim niželigašem oprostili od Rovinja, gdje su trenirali protekle dvije sedmice.

Jesenji prvak BiH od prve minute je imao aposlutnu kontrolu na utakmici i konačan rezultat bio je pravi odraz stanja na terenu, navodi se na zvaničnoj internet stranici Željezničara.

"Plavi" su poveli u 38. minuti golom Zebe, na 2:0 povisio je jedan igrač austrijske ekipe koji je zatresao vlastitu mrežu, dok je konačnih 3:0 postavio Elvir Čolić u 87. minuti.

Željezničar je susret počeo u sastavu: Bukvić, B. Čolić, Kvesić, Bogičević, Vasilić, Svraka, Bekrić, Bešlija, Selimović, Zeba, Adilović. Priliku u drugom dijelu dobili su: Gerhardt, Smajić, Stanić, Pehilj, Ramić, E. Čolić, Ćutuk, G. Marković, S. Marković, Stančeski, Hajradinović.

Igrači i stručni štab Željezničara odmah poslije utakmice zaputit će se prema Sarajevu gdje će boraviti naredna tri dana.