Bundesliga
0

Mujdža asistirao u pobjedi Freiburga kod HSV-a

Sarajevo-x.com
U okviru 26. kola Bundeslige odigrano je još pet utakmica. Fudbaleri Borussije iz Dortmunda slavili su protiv Werdera minimalnim rezultatom 1:0.

Pobjede su ostvarili i Augsburg nad Mainzom 2:1, kao i Freiburg nad Hamburgerom sa 3:1, sa 3:1 je također Wolfburg savladao Nurnberg, a Borussia M. je u kostima svladala Bayer Leverkusen sa 2:1.

U susretu između Hamburgera i Freburga, u redovima gostiju cijelu utakmicu je odigrao i naš reprezentativac Mensur Mujdža. Ovaj susret su obiljeližili golovi Fluma u 20. minuti za Freiburg, kao i Caligiurija koji je povećao na 2:0, a asistrirao mu je Mujdža, koji je u 86. minuti zaradio žuti karton. Za konačnih 3:1 u korist Freiburga šutirao je Makiadi u 72. minuti. Jedini pogodak za HSV postigao je Iličević u 74. minuti.

Bundesliga, 26. kolo: Augsburg - Mainz 2:1 (Koo 43, Langkamp 51/ Allagui 36) Borussia D. - Werder 1:0 (Kagawa 8) HSV - Freiburg 1:3 (Iličević 74/ Flum 20, Caligiuri 43, Makiadi 72) Bayer - Borussia M. 0:1 (Kiessling 75/ Reus 7) Nuernberg - Wolfsburg 1:3 (Didavi 9/ Mandžukić 15, Helmes 24, 53)